Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres automatyczny?

Automatyczny ekspres do kawy pozwala na przyrządzenie ulubionej kawy w bardzo krótkim czasie i w bardzo łatwy sposób.

Dzięki niemu uzyskamy fantastyczną kawę espresso z kremową pianką, a na jej bazie przygotujemy wiele innych, mlecznych kaw. Z tego też powodu, jeśli ktoś woli raczej słabszą, czarną kawę, prawdopodobnie powinien sięgnąć raczej po ekspres przelewowy. Bo automatyczny będzie idealny przede wszystkim dla osób ceniących mocną, bardzo aromatyczną kawę.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując automatyczny ekspres do kawy?

 1. Spienianie mleka
  W ekspresach automatycznych mamy do wyboru dwa rozwiązania: model z dyszą do spieniania mleka oraz tak zwany „cappuccinatore”. W pierwszym przypadku mleko wlewa się do specjalnego kubeczka, do którego wkłada się rurkę. Dzięki gorącej parze wydostającej się z rurki pod ciśnieniem, mleko zamienia się w mleczną piankę. W drugim przypadku rurkę wkładamy do kartonika z mlekiem, a maszyna – po pobraniu go – spienia je. Spienione mleko wypływa bezpośrednio do podstawionej filiżanki.

  Automatyczny ekspres do kawy z dyszą do spieniania mleka
  Automatyczny ekspres do kawy z dyszą do spieniania mleka
 2.  Ciśnienie
  Automatyczne ekspresy do kawy to urządzenia ciśnieniowe. To dzięki wysokiemu ciśnieniu możliwe jest uzyskanie doskonałej espresso i mlecznej pianki. Dlatego też warto szukać urządzeń o ciśnieniu od 9 do 15 barów. O ciśnieniu napisali także na frushi https://frushi.pl/ekspres-do-kawy/ gdzie podali więcej informacji.
 3. Młynek
  Wbudowany młynek to duże udogodnienie. Tym bardziej, że zawsze będziemy mieć pewność, że nasza kawa jest przyrządzona ze świeżo zmielonych ziaren!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *